sobota 12. září 2015

When one door closes, another one opens...

Člověk nikdy nemůže mít vše... Ale když vše nedostane, připadá si, jako kdyby se mu nic nedařilo. Už potřetí jsem se hlásila na studijní program do USA. Doufala jsem, že tentokrát to vyjde.. A potřetí to opět nevyšlo. Jak jsem si připadala? Zničeně, zklamaně... jako když se mi bortí sny. Ale po čase si člověk uvědomí, že vlastně to nic není. Že má člověk vlastně mnohem důležitější věci. A že tohle je v porovnání s ostatním vlastně maličkost...

Chápete, co tím myslím? Když se člověku nepodaří věc, která pro něho hodně znamenala, a má dojem, že pro to udělal maximum... tak nějak zapomene myslet na to, co vlastně má. Skvělou rodinu, přátele, zdraví... a vlastně spoustu dalších věcí, za které by ostatní dali vše.

Tahle úvaha mě vedla až k tomu, že jsem si začala prohlížet fotky a přemýšlet nad tím, že i když jedna věc nevyšla, vyjde jiná... Když se jedny dveře zavřou, jiné se otevřou. A nemám pochyby nad tím, že by nevyšlo něco jiného. Přeci jen, člověk je svému osudu pánem.. aneb když něco chtěj, nenech se zastavit a bojuj... :)


Takže vzhůru dalším dobrodružstvím. :) Proč smutnit nad něčím, co už člověk nezmění..?

Žádné komentáře:

Okomentovat